Blog > Komentarze do wpisu
Marko ©ćepović – król strzelców Deyna Cup

Dwa gole w dwóch meczach wystarczyły serbskiemu napastnikowi Partizana Belgrad – Marko ©ćepoviciowi, aby został najlepszym strzelcem pierwszej edycji Deyna Cup. 

Wydawało się, że większe szanse na triumf w tej klasyfikacji maj± Marek Saganowski, Wladimer Dwaliszwili, Philip Hosiner czy Aleksandar Mitrović, ale to ©ćepović jako jedyny zdobył dwie bramki, choć w dwóch meczach zagrał ł±cznie 99 minut.

W tych dwóch meczach ©ćepović był bardzo aktywny i pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie, dużo lepsze niż chyba przereklamowany Mitrović. Trudno uwierzyć, ale transfermarkt.de wycenia 22-letniego ©ćepovicia zaledwie na półtora miliona euro. Aktywno¶ć, szybko¶ć, panowanie nad piłk±, zaangażowanie, ochota do gry i przede wszystkim skuteczno¶ć nakazywałyby wycenić go na więcej, ale z drugiej strony to tylko ocena na podstawie dwóch meczów a do tego tylko sparingowych. Mitrović jest wyceniany na 3 miliony euro.

Marko_Scepovic_(Partizan_Belgrad)

Marko ©ćepović – w barwach Partizana Belgrad.

¬ródło: rs.partizan.sr.

Marko pochodzi z piłkarskiej rodziny, która zwi±zała swoj± karierę z Partizanem. Jego ojciec – Sladan występował w barwach Partizana na pozycji napastnika w latach 1984-1985 i 1986-1992. O rok starszy brat – Stefan także jest napastnikiem, ale oprócz Partizana, ma za sob± występy w Sampdorii Genua, Club Brugge K.V., KV Kortrijk, Hapoelu Acre, FC Ashdod a od nowego sezonu będzie wypożyczony do występuj±cego w Segunda Division – Sportingu de Gijón. Wracaj±c natomiast do Marko, to karierę juniorsk± zaczynał w hiszpańskiej Meridzie, bo tam występował jego ojciec. Następnie grał w belgradzkich klubach – Radzie i Partizanie. Karierę seniorsk± rozpocz±ł w 2008 r., ale nie w Partizanie, tylko w jego satelickim klubie – Teleoptiku. Wówczas w III lidze serbskiej rozegrał 8 meczów bez gola. W następnym sezonie (już w II lidze serbskiej) także w barwach Teleoptika rozegrał 28 meczów strzelaj±c w nich 11 goli. Trzy ostatnie sezony grał już w Partizanie, z którym zdobył trzy tytuły mistrza Serbii. Karierę ©ćepovicia na pewno wyhamowała sze¶ciomiesięczna przerwa w zeszłym roku spowodowana zerwaniem wi±zadeł. Ł±cznie w barwach Partizana rozegrał 64 oficjalne mecze, w których strzelił 21 goli, a w tym w lidze 45 meczów i 16 goli, w Pucharze Serbii – 7 meczów i 4 gole, a w europejskich pucharach – 12 meczów i jedna bramka (Ľródło: srbijafudbal.net). Oficjalna strona Partizana sr.partizan.rs podaje, że Marko rozegrał 112 meczów, w których strzelił 46 goli. Ciekawe jak oni to policzyli?

Je¶li chodzi o karierę reprezentacyjn±, to ©ćepović w reprezentacji do lat 19 rozegrał 6 meczów, zdobywaj±c w nich 5 goli. W reprezentacji do lat 21 rozegrał 4 mecze. W pierwszej reprezentacji zadebiutował 12 paĽdziernika 2012 r. na stadionie Crveny Zvezdy w przegranym meczu z Belgi± 0:3. Do tej pory rozegrał cztery mecze.

Marko_Scepovic_(Serbia)

Marko ©ćepović – w barwach reprezentacji Serbii.

¬ródło: sport.tvp.pl.

W maju tego roku blog Partizan Belgrad Poland informował: „Według "Sport" napastnik Partizana Marko ©ćepović odrzucił wielomilionow± umowę z Katarskiego Al Gharafe! Według tych informacji, ©ćepović odmówił pięcioletniego kontraktu, wartego ponad 10 milionów euro i miesięcznej pensji w wysoko¶ci dwóch milionów! W Al Garafa graj± m.in Nene, Djibril Cisse i Harry Kewell (…) ” (cyt. za partizanbelgradpoland.blogspot.com). Z Partizanem jest zwi±zany kontraktem do końca czerwca 2014 r., ale wydaje się, że jego przedłużenie jest tylko kwesti± czasu.

 

¬ródła: własne, srbijafudbal.net, transfermarkt.de, partizanbelgradpoland.blogspot.com, rs.partizan.sr, uefa.com, en.wikipedia.org, sport.tvp.pl.

poniedziałek, 15 lipca 2013, martinez-4ever

Polecane wpisy