Blog > Komentarze do wpisu
Marko Šćepović – król strzelców Deyna Cup

Dwa gole w dwóch meczach wystarczyły serbskiemu napastnikowi Partizana Belgrad – Marko Šćepoviciowi, aby został najlepszym strzelcem pierwszej edycji Deyna Cup. 

Wydawało się, że większe szanse na triumf w tej klasyfikacji mają Marek Saganowski, Wladimer Dwaliszwili, Philip Hosiner czy Aleksandar Mitrović, ale to Šćepović jako jedyny zdobył dwie bramki, choć w dwóch meczach zagrał łącznie 99 minut.

W tych dwóch meczach Šćepović był bardzo aktywny i pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie, dużo lepsze niż chyba przereklamowany Mitrović. Trudno uwierzyć, ale transfermarkt.de wycenia 22-letniego Šćepovicia zaledwie na półtora miliona euro. Aktywność, szybkość, panowanie nad piłką, zaangażowanie, ochota do gry i przede wszystkim skuteczność nakazywałyby wycenić go na więcej, ale z drugiej strony to tylko ocena na podstawie dwóch meczów a do tego tylko sparingowych. Mitrović jest wyceniany na 3 miliony euro.

Marko_Scepovic_(Partizan_Belgrad)

Marko Šćepović – w barwach Partizana Belgrad.

Źródło: rs.partizan.sr.

Marko pochodzi z piłkarskiej rodziny, która związała swoją karierę z Partizanem. Jego ojciec – Sladan występował w barwach Partizana na pozycji napastnika w latach 1984-1985 i 1986-1992. O rok starszy brat – Stefan także jest napastnikiem, ale oprócz Partizana, ma za sobą występy w Sampdorii Genua, Club Brugge K.V., KV Kortrijk, Hapoelu Acre, FC Ashdod a od nowego sezonu będzie wypożyczony do występującego w Segunda Division – Sportingu de Gijón. Wracając natomiast do Marko, to karierę juniorską zaczynał w hiszpańskiej Meridzie, bo tam występował jego ojciec. Następnie grał w belgradzkich klubach – Radzie i Partizanie. Karierę seniorską rozpoczął w 2008 r., ale nie w Partizanie, tylko w jego satelickim klubie – Teleoptiku. Wówczas w III lidze serbskiej rozegrał 8 meczów bez gola. W następnym sezonie (już w II lidze serbskiej) także w barwach Teleoptika rozegrał 28 meczów strzelając w nich 11 goli. Trzy ostatnie sezony grał już w Partizanie, z którym zdobył trzy tytuły mistrza Serbii. Karierę Šćepovicia na pewno wyhamowała sześciomiesięczna przerwa w zeszłym roku spowodowana zerwaniem wiązadeł. Łącznie w barwach Partizana rozegrał 64 oficjalne mecze, w których strzelił 21 goli, a w tym w lidze 45 meczów i 16 goli, w Pucharze Serbii – 7 meczów i 4 gole, a w europejskich pucharach – 12 meczów i jedna bramka (źródło: srbijafudbal.net). Oficjalna strona Partizana sr.partizan.rs podaje, że Marko rozegrał 112 meczów, w których strzelił 46 goli. Ciekawe jak oni to policzyli?

Jeśli chodzi o karierę reprezentacyjną, to Šćepović w reprezentacji do lat 19 rozegrał 6 meczów, zdobywając w nich 5 goli. W reprezentacji do lat 21 rozegrał 4 mecze. W pierwszej reprezentacji zadebiutował 12 października 2012 r. na stadionie Crveny Zvezdy w przegranym meczu z Belgią 0:3. Do tej pory rozegrał cztery mecze.

Marko_Scepovic_(Serbia)

Marko Šćepović – w barwach reprezentacji Serbii.

Źródło: sport.tvp.pl.

W maju tego roku blog Partizan Belgrad Poland informował: „Według "Sport" napastnik Partizana Marko Šćepović odrzucił wielomilionową umowę z Katarskiego Al Gharafe! Według tych informacji, Šćepović odmówił pięcioletniego kontraktu, wartego ponad 10 milionów euro i miesięcznej pensji w wysokości dwóch milionów! W Al Garafa grają m.in Nene, Djibril Cisse i Harry Kewell (…) ” (cyt. za partizanbelgradpoland.blogspot.com). Z Partizanem jest związany kontraktem do końca czerwca 2014 r., ale wydaje się, że jego przedłużenie jest tylko kwestią czasu.

 

Źródła: własne, srbijafudbal.net, transfermarkt.de, partizanbelgradpoland.blogspot.com, rs.partizan.sr, uefa.com, en.wikipedia.org, sport.tvp.pl.

poniedziałek, 15 lipca 2013, martinez-4ever

Polecane wpisy