Blog > Komentarze do wpisu
Recepcja główna Stadionu Narodowego (lipiec 2015)

Recepcja główna Stadionu Narodowego jest istotnym miejscem obiektu. To właśnie tutaj można uzyskać informacje na temat imprez organizowanych na Stadionie, a także korzystania z licznych atrakcji dostępnych prawie codziennie. To tutaj można kupić bilety na niektóre imprezy, jak również kupić pamiątki związane ze Stadionem, czy też skorzystać z fotobudki. Dodatkowo, to właśnie z recepcji głównej rozpoczyna się zwiedzanie stadionu, a także zwiedzanie wystaw, które znajdują się na terenie Stadionu.

W recepcji jest także (a jakżeby inaczej!) całkiem spora makieta Stadionu Narodowego i przekrój trybun obiektu. Poza tym są też stoliki i krzesełka do siedzenia.

2015.07.16_Recepcja_Stadionu_Narodowego_(5)

Wśród pamiątek uwagę, zwłaszcza kibiców w wieku 30+, zwracają figurki kibiców – bohaterów polskich komiksów i kreskówek (Tytus, Romek i A’Tomek, Bolek i Lolek, Reksio). Przynoszą one nostalgiczne przeniesienie do czasów PRL, ale chyba 19 zł za figurkę to jednak wygórowana cena. Niemniej jednak, trzeba pogratulować takiego pomysłu na gadżet związany ze Stadionem Narodowym.

2015.07.16_Recepcja_Stadionu_Narodowego_(4)

Znaczącą atrakcją recepcji głównej w lipcu 2015 r. były także koszulki drużyn, które wystąpiły w dwóch ostatnich klubowych meczach rozegranych na Stadionie Narodowym – Legii Warszawa i Lecha Poznań (Finał Pucharu Polski, 2 maja 2015) oraz FC Sevilla i Dnipro Dniepropietrowsk (Finał Ligi Europy, 27 maja 2015). To naprawdę świetny pomysł – nie tyle na „udekorowanie” obiektu, co nawiązanie do historycznych meczów. Problemem stadionów, na których nie występują kluby, jest brak ich tożsamości, co powoduje, że nie zawsze dba się na nich o historię. W recepcji Narodowego brakuje trochę informacji o głównych imprezach, ale na dobry początek są koszulki.

2015.07.16_Recepcja_Stadionu_Narodowego_(1)

Pewnym zgrzytem jest jednak fakt, że na manekinach z koszulkami Legii i Dnipro znalazły się spodenki… reprezentacji Polski! Dodatkowym problemem są getry. Żaden z manekinów nie ma getrów, które są z kompletu danego klubu. Nie zmienia to jednak faktu, że koszulki robią wrażenie, a ich pozostawieni w recepcji głównej, jest dobrym pomysłem. Jakie będą kolejne? 

 

Zdjęcia wykonano 16 lipca 2015.

 

Źródła: własne, pgenarodowy.pl.

środa, 13 lipca 2016, martinez-4ever

Polecane wpisy