Blog > Komentarze do wpisu
D±brówieński Bieg Dwóch Jezior 2016

W sobotę 28 maja 2016 r. w D±brównie odbył się General Żwir D±brówieński Bieg Dwóch Jezior z Bankiem Spółdzielczym w Olsztynku, który był trzecim biegiem z Cyklu Grand Prix Granicy Warmii i Mazur.

Bieg_D±brówno_2016_logo

¬ródło: projektigrzyska.pl.

D±brówno (niem. Gilgenburg) to malownicza wie¶ położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim, w gminie D±brówno, na przesmyku między jeziorami D±browa Mała i D±browa Wielka i ł±cz±cym je kanałem Welu. Do końca 1946 r. D±brówno posiadało prawa miejskie.

D±brówno_z_lotu_ptaka

¬ródło: dabrowno.pl.

Pięciokilometrowa trasa biegu czę¶ciowo przebiegała nad Jeziorem D±browa Wielka, a meta usytuowana była przy budynku Urzędu Gminy. W biegu wzięło udział 159 biegaczy i biegaczek.  Zwycięzc± rywalizacji został Mariusz Pawłowski z Klubu Kurzętnik Biega, który ukończył dystans z czasem 16 minut i 12 sekund.

D±brówno_2016_(1)_-_meta_biegu

Meta Biegu.

Bieg główny poprzedziły biegi dzieci w trzech kategoriach, w których wzięło udział 90 startuj±cych. W organizację i przeprowadzenie imprezy zaangażowali się liczni sponsorzy oraz Wójt i Urz±d Gminy.

D±brówno_2016_(2)_-_nagrody

Nagrody dla najlepszych we wszystkich biegach.

Sportow± rywalizację amatorów i dzieci należy wspierać i oczywi¶cie finansować, dlatego szczególne uznania należ± się organizatorom.

 

¬ródła: własne, dabrowno.pl, projektigrzyska.pl, pl.wikipedia.org.

czwartek, 22 czerwca 2017, martinez-4ever

Polecane wpisy