czwartek, 09 listopada 2017
To sobie Zawisza zrobił reklamę!

W Skarbie Kibica Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016, Zawisza Bydgoszcz jako jedyny polski klub sportowy wykupił całą stronę na reklamę. Klub wymienił wszystkich swoich jedenastu olimpijczyków, podał adres strony internetowej, poinformował o jubileuszu siedemdziesięciolecia i zaprezentował się jako „najlepszy Klub szkolący dzieci i młodzież w Polsce (SSM)”, posiadający wielofunkcyjny kompleks sportowy i organizujący międzynarodowe imprezy i zgrupowania sportowców z całego świata. Zabrakło tylko dodania, że Zawisza jest klubem wielosekcyjnym, choć to można było wywnioskować ze zdjęć olimpijczyków. Problem jednak w tym, że olimpijczycy nie zrobili klubowi takiej reklamy jakiej mógł się spodziewać.

Na dobrą sprawę zanim rozpoczęły się igrzyska w Rio, to dla Zawiszy były już skończone klapą. Trenujący podnoszenie ciężarów bracia Zielińscy nie zostali dopuszczeni do startu z powodu stosowania przez nich niedozwolonych środków dopingujących. Rysa na PR klubu zostanie na długo. Tym bardziej bolesna, że zdjęcie A. Zielińskiego było przedstawione jako pierwsze w reklamie klubu, a skutkiem stosowania dopingu przez braci może być… likwidacja sekcji podnoszenia ciężarów i ograniczenie albo zaprzestanie finansowania ze środków resortów obrony oraz sportu i turystyki.

Źródło: zawisza.bydgoszcz.pl.

Jeśli chodzi o pozostałych sportowców, to najwyższe miejsce zajęli czterej wioślarze, którzy wystartowali w rywalizacji „ósemek”. Piotr Juszczak, Daniel Trojanowski, Krystian Aranowski i Michał Szpakowski wraz z innymi zawodnikami zajęli 5. miejsce. Lekkoatleci także wystartowali na miarę swoich możliwości. Marcin Lewandowski zajął 6. miejsce w biegu na 800 m. Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz) zajęła wraz z koleżankami 7. miejsce w sztafecie 4 X 400 m. Start w finale sztafety 4 X 100 m nie udał się Marice Popowicz-Drapale. W swoim biegu eliminacyjnym Polki zajęły 7. miejsce i zostały sklasyfikowane na 13. miejscu. W biegu indywidualnym na 100 m sprinterka zajęła 6. miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i została sklasyfikowana na… 52. miejscu. Najbardziej zawiódł jednak mistrz świata sprzed pięciu lat i rekordzista polski na stadionie – Paweł Wojciechowski, który przepadł w eliminacjach skoku o tyczce. Przyzwoicie wystartowała natomiast Klaudia Breś, która jeszcze dwa lata temu startowała w zawodach juniorek. W obu konkurencjach nie zakwalifikowała się do ośmioosobowego finału. W konkurencji pistoletu sportowego z 25 metrów zajęła 15. miejsce w eliminacjach, a w pistolecie pneumatycznym z 10 m – 23. miejsce.

Zamiast sukcesów i reklamy pozostał wstyd! Ciekawe, czy za cztery lata Zawisza znowu pokusi się o reklamę?

Źródła: własne, rio2016.com, zawisza.bydgoszcz.pl. Skarb Kibica. RIO 2016 – bezpłatny dodatek do „Przeglądu Sportowego” z dnia 5 sierpnia 2016 r., s. 11.

08:14, martinez-4ever , IGRZYSKA