niedziela, 30 kwietnia 2017
Stadion Narodowy przed finałem Pucharu Polski 2016 [Fotorelacja]

Stadion Narodowy jest areną meczu finałowego Pucharu Polski od 2014 r. Jak wyglądał w ostatnich dwóch godzinach przed rozpoczęciem finału AD 2016?

Na dwie godziny i piętnaście minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego przed Stadionem było cicho i spokojnie:

2016.05.02_Przed_finałem_PP_(2)

Dwie godziny przed meczem wewnątrz Stadionu też było pustawo:

Na ponad półtorej godziny przed meczem na murawie pojawili się piłkarze obu finalistów. Wtedy jeszcze na galowo, w garniturach:

2016.05.02_Przed_finałem_PP_(3)

Godzinę przed rozpoczęciem spotkania sektor kibiców Lecha był już w znacznej części zapełniony:

2016.05.02_Przed_finałem_PP_(4)

Gdy pozostawały trzy kwadranse do rozpoczęcia meczu, piłkarze Legii wybiegli na rozgrzewkę:

2016.05.02_Przed_finałem_PP_(5)

Dziesięć minut przed godziną „zero”, czyli przed 16:00 sektory wzdłuż boiska były jeszcze mocno przerzedzone:

2016.05.02_Przed_finałem_PP_(6)

Pięć minut przed godziną „zero” na sektorze kibiców Lecha widoczna była pierwsza oprawa meczowa:

2016.05.02_Przed_finałem_PP_(7)

A taki widok punkt o 16 roztaczał się z górnego sektora trybuny zajmowanej przez kibiców Legii:

2016.05.02_Przed_finałem_PP_(8)

Mecz finałowy czas zacząć!

Źródło: własne.

niedziela, 23 kwietnia 2017
Stadion Legii przed meczem z Lechią Gdańsk [Fotorelacja]

W sobotę 2 kwietnia 2016 r. warszawska Legia, lider piłkarskiej ekstraklasy, podejmowała w meczu XXIX kolejki Lechię Gdańsk. Jak wyglądał stadion gospodarzy przed meczem?

Na dwa dni przed meczem nie było już dostępnych biletów, a przynajmniej taką informację podał klub. Na dwie i pół godziny przed meczem przed obiektem „kręciło” się jednak trochę ludzi. Dwie godziny przed meczem na stadion przyjechał prezes i współwłaściciel Legii, czyli Bogusław Leśnodorski. Stadion był jednak jeszcze pusty:

2016.04.02_Przed_meczem_Legia_-_Lechia_Gdańsk_(1)

Wyjątek stanowił sektor zajmowany przez kibiców gości, który stopniowo zapełniał się:

2016.04.02_Przed_meczem_Legia_-_Lechia_Gdańsk_(2)

Jeśli chodzi o kibiców gospodarzy, to trybuna zajmowana przez najzagorzalszych i najgłośniejszych fanów Legii, czyli „Żyleta” była jeszcze pusta, ale widoczne były elementy oprawy przygotowanej na ten mecz:

2016.04.02_Przed_meczem_Legia_-_Lechia_Gdańsk_(3)

Piłkarze Legii przyjechali na stadion klubowym autobusem około półtorej godziny przed rozpoczęciem meczu:

2016.04.02_Przed_meczem_Legia_-_Lechia_Gdańsk_(4)

Na godzinę i 15 minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego za bramkami wejściowymi, czyli na terenie stadionu było trochę, dosłownie „trochę” kibiców:

2016.04.02_Przed_meczem_Legia_-_Lechia_Gdańsk_(5)

Na koronie stadionu było niewiele lepiej, choć akurat poniższe zdjęcie prezentuje trybunę zachodnią, na której VIPy pojawiają się w ostatniej chwili:

2016.04.02_Przed_meczem_Legia_-_Lechia_Gdańsk_(6)

Ponad trzy kwadranse przed rozpoczęciem meczu to czas, w którym na rozgrzewkę udali się bramkarze Legii:

2016.04.02_Przed_meczem_Legia_-_Lechia_Gdańsk_(7)

Jakieś dziesięć minut później na murawie pojawili się pozostali piłkarze gospodarzy:

2016.04.02_Przed_meczem_Legia_-_Lechia_Gdańsk_(8)

Niecałe dwadzieścia minut przed początkiem spotkania kibicom ukazała się część przygotowanej przez kibiców Legii oprawy. Nie da się ukryć, że robiła wrażenie:

2016.04.02_Przed_meczem_Legia_-_Lechia_Gdańsk_(9)

Wreszcie nadeszła pora na rozpoczęcie meczu:

2016.04.02_Przed_meczem_Legia_-_Lechia_Gdańsk_(10)

wtorek, 21 marca 2017
53. Rajd Barbórka 2015 [Fotorelacja]

Ostatni rajd samochodowy w Polsce przyniósł sporo emocji i interesującej rywalizacji między najlepszymi polskimi kierowcami. Magia Rajdu Barbórka trwa.

Gol Nikolicia w pucharowym meczu z Chojniczanką [Fotorelacja]

W rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski 2014/2015 Legia Warszawa pokonała pierwszoligową Chojniczanką Chojnice 4:1 (3:1). Mecz został rozegrany 18 listopada 2015 r.

W pierwszym meczu Legia wygrała na wyjeździe 2:1 i awansowała do półfinału. Wynik spotkania ustalił w 63 minucie Nemanja Nikolić. Z rzutu rożnego piłkę dośrodkował Tomasz Brzyski, a Węgier, mimo niewielkiego wzrostu, idealnie wyskoczył w powietrze i strzałem głową pokonał Dominika Hładuna. Choć w polu bramkowym stało aż siedmiu piłkarzy gości i czterech gospodarzy, to największym sprytem i wyczuciem wykazał się Nikolić:

Gol_Nikolicia_z_Chojniczanką_(1)

Gol_Nikolicia_z_Chojniczanką_(2)

Źródła: własne, 90minut.pl.

poniedziałek, 28 marca 2016
Stadion Narodowy przed meczem Polska – Gruzja [Fotorelacja]

Trzy dni przed meczem eliminacji UEFA Euro 2016, Stadion Narodowy nie przypominał jeszcze miejsca, w którym ma odbyć się impreza na ponad 55 tysięcy widzów.

2015.06.10_Stadion_Narodowy_(0)

2015.06.10_Stadion_Narodowy_(3)

Nie chodzi wcale o to, że nie było murawy, tylko o to, że brakowało jakichkolwiek informacji, plakatów, czy bilboardów informujących o meczu. To akurat w przypadku Narodowego jest normą. Wystarczy przypomnieć jak wyglądał Stadion przed finałem Pucharu Polski. To jednak tak naprawdę nie miało znaczenia, w przeciwieństwie do gotowości i zdolności operatora obiektu do szybkiego dostosowania go kolejnej imprezy.

W środę, 10 czerwca 2015 r. Stadion Narodowy „żył” swoim codziennym życiem, a więc odbywały się na nim komercyjne imprezy, nowożeńcy mieli sesje zdjęciowe, a turyści zwiedzali obiekt. W szatni reprezentacji Polski mogli dostrzec koszulkę Kamila Glika, ale co bardziej zorientowani zauważali, że to nie mogą być koszulki meczowe, bo przecież Glik nie zagra z powodu nadmiaru żółtych kartek. W wielowyznaniowej kaplicy natomiast panowała cisza, jak przystało na miejsce skupienia i modlitwy.

2015.06.10_Stadion_Narodowy_(9)

Kaplica wielowyznaniowa.

Murawa była już przygotowana, ale poddawano ją zraszaniu i zabiegom pielęgnacyjnym z udziałem dużych dmuchaw.

2015.06.10_Stadion_Narodowy_(1)

Dmuchawy.

2015.06.10_Stadion_Narodowy_(2)

Sprzątanie trybun.

Za bramkami rozkładano sztuczną nawierzchnię kolorystycznie zbliżoną do trawy. Ławki rezerwowych zostały już wystawione, ale stały obok siebie, co podkreślało, że jest to ustawienie tymczasowe.

2015.06.10_Stadion_Narodowy_(8)

2015.06.10_Stadion_Narodowy_(5)

Widoczne rozkładanie sztucznej nawierzchni poza boiskiem, za bramką.

Na trybunach pracowały ekipy sprzątające, a przy tunelu prowadzącym na boisko leżały jakieś pojedyncze deski. Słowem – do przygotowania pozostała już tylko kosmetyka. Przykłady z zeszłego roku, kiedy Stadion, co tydzień gościł zupełnie inną imprezę, wskazują, że kilka dni na przygotowanie obiektu to dla operatora Stadionu Narodowego naprawdę sporo. Widać, że zapał i doświadczenie przynoszą efekty.

wtorek, 22 grudnia 2015
Piłka ręczna to sport dla twardych mężczyzn [Fotorelacja]

Turniej finałowy o Puchar PGNiG Puchar Polski 2014/2015 potwierdził, że piłka ręczna jest sportem dla twardych facetów. Wielokrotnie dochodziło do starć między piłkarzami na pograniczu faulu, ale złośliwości i złej woli raczej nie było. Szczypiorniści wszystkich czterech klubów uczestniczących w turnieju finałowym leżeli na parkiecie i zwijali się z bólu oczekując na pomoc lekarzy. Taka jest właśnie piłka ręczna, co pokazują poniższe zdjęcia. „This is handball!”.