Wpisy z tagiem: Nesta Toruń

sobota, 30 października 2010
Do niespodzianki zabrakło 32 sek.

We wczorajszym meczu 15. kolejki I ligi hokeja na lodzie Legia Warszawa przegrała na Torwarze II z Nestą Toruń 0:1 (0:0, 0:0, 0:1). Zwycięską bramkę w 59 min. 28 sek. zdobył Łotysz – Edgars Adamovics.

Do meczu obie drużyny przestępowały w zgoła odmiennych nastrojach. Warszawianie, którzy zapowiadali przed sezonem walkę o awans do PLH grają zdecydowanie poniżej oczekiwań. W dotychczasowym meczach legioniści odnieśli 6 zwycięstw i 5 porażek przy bilansie bramkowym 61-48. Dodatkowo w zeszły weekend wrócili z Sosnowca na tarczy po niespodziewanej porażce z ostatnim w tabeli SMS II PZHL (3:5) i SMS I PZHL (2:3).

Wznowienie_w_tercji_obronnej_torunian

Wznowienie w tercji obronnej torunian.

Zespół z Torunia przyjechał do Warszawy z kompletem 12 zwycięstw i bilansem bramkowym 130-16. Warto zauważyć, że torunianie spadli z ekstraklasy w zeszłym sezonie i chętnie przypominają całkiem niedawne sukcesy w postaci: Pucharu Polski (2006), Finału Pucharu Polski (2004) i brązowego medali Mistrzostw Polski (1996). Jednymi z najbardziej znanych hokeistów występujących w historii klubu są m.in. Mariusz Puzio i Martin Voznik. Niezależnie jednak od historii, hokeiści z Torunia nie mają sobie równych w I lidze. Dodatkowo w I rundzie Nesta Toruń wygrała z Legią 8:3 a w przedsezonowym sparingu rozegranym w Warszawie Nesta wygrała 8:4. Faworyt był tylko jeden, ale spotkanie nie przebiegało po myśli torunian.

Przewaga gości w pierwszej tercji nie podlegała żadnym dyskusjom. Legioniści kilkukrotnie przedarli się pod bramkę gości, ale przewaga torunian była przygniatająca.

M.Lidtke_dyskutuje z sędzią

M. Lidtke dyskutuje z sędzią po zakończeniu pierwszej tercji nt. swojej kary.

Drugą tercję Legia rozpoczęła odważniej wykorzystując fakt, że na ławce kar siedział M. Lidtke. Niespodziewanie przez pierwsze 10 minut tej części meczu, to gospodarze mieli więcej z gry i częściej powodowali zamieszanie pod bramką legionistów. Tam jednak znakomicie spisywał się Michał Strąk Legia wybroniła się nawet w sytuacji, gdy dwóch jej zawodników siedziało na ławce kar.

Bramkarz_Legii_-_Michał_Strąk

Bohater meczu - Michał Strąk.

Trzecia tercja to w dalszym ciągu popis bramkarza Legii i próba nieśmiałych, aczkolwiek coraz groźniejszych ataków gospodarzy. Wreszcie przed wznowieniem w tercji obronnej gospodarzy, trener Legii Zbigniew Stajak wziął czas a po wznowieniu Legioniści zagapili się i Adamovics strzelił bramkę swoją 15 bramkę w tym sezonie.

Hokeiści z Torunia byli znacznie lepsi, ale cudów w bramce dokonywał Michał Strąk, dlatego uważam, że to on był bohaterem meczu a nie strzelec zwycięskiej bramki, czy zachowujący czyste konto golkiper przyjezdnych.