Wpisy z tagiem: Terek Grozny

środa, 04 marca 2009
Odejście Clebera

Z wielką radością przeczytałem wczoraj o odejściu Clebera do Tiereka Grozny. Cleber oprócz umiejętności czysto piłkarskich jest doskonałym przykładem piłkarskiego bandyty.

Z jednej strony to doskonały obrońca, który po doświadczeniach z ligą portugalską wniósł do Wisły i do polskiej ligi nowy typ obrońcy - nieustępliwego i twardego, ale jednocześnie nastawionego na ofensywną grę. Nie przypadkiem Cleber w ciągu dwóch i pół sezonu w polskiej lidze strzelił dla Wisły 10 bramek i zapisał się w historii zwycięską bramką w meczu z Barceloną. Z drugiej jednak strony Cleber to piłkarski brutal, którego popisowym numerem były wślizgi z dwiema wyprostowanymi nogami i różnego rodzaju zaczepki oraz prowokacje. Cleber mógł jednak liczyć na pobłażanie ze strony sędziów, być może dlatego, że grał akurat w Wiśle. To jest właśnie przypadłość polskich sędziów, którzy niektórych brutali grających w czołowych polskich klubach traktują wyjątkowo ulgowo. Podobnie było z Quattarą, który grał w Legii.
 
Odejście Clebera oznacza więcej spokoju dla nóg niektórych napastników. Dla Wisły oznacza problemy w defensywie, bo Brazylijczyka mogą zastąpić Głowacki i Marcelo a w wyjątkowych sytuacjach Diaz i Baszczyński, ale wydaje się, że spośród wymienionych to właśnie Cleber był najlepszym ogniwem „Białej Gwiazdy". Odejście Clebera to również dowód na to, że wiślacka przemiana pokoleniowa staje się faktem. Ciekawe tylko czy trener Skorża miał cokolwiek do powiedzenia w sprawie tego transferu i czy ma jakikolwiek wpływ na politykę kadrową klubu. Wprawdzie w jednym z wywiadów powiedział, że zgodził się na odejście Brazylijczyka, ale zastanawia mnie, czy zgodził się, bo musiał.
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi