Wpisy z tagiem: AEK Ateny

czwartek, 27 sierpnia 2009
Roger w AEK Ateny

Dzisiaj stało się to, o czym mówiono już od dawna – Roger Guerreiro opuścił warszawską Legię. Niewiadomą w tym równaniu był tylko klub, ale od kilku dni mówiono, że „Brazylijczyk” negocjuje z trzecią drużyna ligi greckiej, czyli AEK Ateny. Ciekawe jednak, że jeszcze wczoraj „dobrze poinformowani” dziennikarze przekonywali, że AEK Ateny zdecydował się na Brazylijczyka Leonardo.

Roger na Euro 2008

Roger na Euro 2008

Zdjęcie pochodzi ze strony www.pokertexas.pl

Roger był już zmęczony Legią a Legia Rogerem, dlatego trener Urban nie wystawiał go do pierwszego składu co najwyżej wpuszczając na boisko z ławki. Roger i jego menadżer cały czas narzekali na traktowanie przez Legię, działacze klubu wskazywali na odrzuconą propozycję podwyżki i angażowanie się tylko w mecze reprezentacji a trener Urban mówił, że naturalizowany Polak jest po prostu bez formy i nie przykłada się do gry. Z tego zamieszkania nie mogło wyniknąć nic dobrego, bo mimo wszystko trudno za takowe uznać odejść piłkarza do ligi greckiej. Chcielibyśmy, aby Roger biegał po polskich boiskach i dalej czarował publiczność niekonwencjonalnymi zagraniami. Wprawdzie pozostaje jeszcze reprezentacja, ale tutaj nasuwa się „casus Olisadebe”, czyli naturalizowanego Polaka, który po transferze zagranicznym miał duże problemy, aby grać w kadrze. Wprawdzie Roger zapewnia, że będzie stawiał się na zgrupowania kadry, ale „Oli” też tak mówił. I obu łączy to, że wyjechali do Aten.

Nie da się ukryć, że „Parejro” wprowadził do polskiej ekstraklasy nową jakość. Wprawdzie przez blisko trzy i pół roku różnie prezentował się w meczach Legii, to jednak głownie błyszczał i był autentyczną gwiazdą polskiej ligi, choć w meczach pucharowych zwykł (jak cała Legia) zawodzić. Dodatkowo, pokazał wiele ciekawych zagrań nazywanych „brasilianą” a do tego przez długi okres czasu był filarem ofensywnej gry wojskowych. Roger jest też żywym dowodem na to, że do Polski można ściągnąć kreatywnych piłkarzy, którzy z naszej ligi mogą wybić się do silniejszych drużyn europejskich. Bądź co bądź Roger przechodzi do ligi Mistrzów Europy z 2004 roku.

Roger strzela bramkę w meczu z Austrią

Roger strzela bramkę w meczu z Austrią (1:1) podczas Euro 2008

Zdjęcie pochodzi z serwisy thesun.co.uk

O występach Rogera w reprezentacji stanowią przede wszystkim bramki strzelone Austrii (jedyna na Euro 2008), Irlandii, Walii i Irakowi, bo mimo starań Rogera, to bardzo dobre występy niestety przeplatał słabszymi. I to w ogóle była największa bolączka pomocnika polskiej reprezentacji. Nie potrafił utrzymać wysokiego poziomu przez kilka spotkań, choć możliwe, że przemawia przeze mnie rozczarowanie i rozgoryczenie z powodu transferu zagranicznego.

Warto zwrócić jeszcze uwagę na okoliczności w jakich rozstaje się Roger. Atmosfera na linii klub – piłkarz nie jest, najoględniej mówiąc, najlepsza a obie strony nie ustają we wzajemnych pomówieniach i może, choć to akurat mocne słowo, oskarżeniach. Przykre jest to, że Roger nie jest pierwszym i zapewne ostatnim piłkarzem, który rozstaje się z Legią w takich nieprzyjemnych okolicznościach. Wcześniej w podobny sposób postąpiono z Edsonem i Vukovicem. Na korzyść Legii przemawia fakt, że akurat w przypadku tych dwóch piłkarzy wskazywano m.in. na ich formę. A obaj po odejściu z Legii nie błyszczeli. Edson przed rozpoczęciem sezonu trafił do Korony Kielce, ale sprawia wrażenie dziecka zagubionego we mgle. Vuković zapewne niebawem rozwiąże kontrakt z Iraklisem Saloniki, bo mimo kontraktu obowiązującego do końca sezonu 2011/2012 klub nie jest zadowolony z jego usług. Jak będzie z Rogrem?

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi